3r webinarium rodzice (2)
Webinarium
 
Prowadzą:
Agnieszka Stein, psycholog
Gosia Stańczyk, psycholog
Zapraszamy Was na bezpłatne webinarium dla rodziców.

Strefy regulacji – od komfortu do rozwoju

Webinarium odbyło się 5.10.2019 (sobota).

Dostęp otwarty zakończony. Jeśli chcesz dowiadywać się o kolejnych webinariach i kursach online, zapisz się na newsletter poniżej.


Imię:

Adres e-mail:

Zapraszamy Was na bezpłatne webinarium poświęcone temu, jak ludzie reagują na wyzwania i trudne sytuacje życiowe. Przedstawimy model, który bardzo pomaga odpowiadać na pytania, o to, jak się o siebie troszczyć i jak wspierać innych. Model „Stref regulacji’ wyrastający z The Polyvagal theory S. Porgesa i ujęcia Dana Siegela, to perspektywa, z której bardzo często korzystamy, pracując z profesjonalistami. Widzimy ogromny sens, żeby dzielić się tą wiedzą z szerokim gronem odbiorców, by inni też mogli z niej korzystać.

Webinarium

Strefa komfortu to strefa regeneracji i odpoczynku. Potrzebujemy w niej być około 40% naszego czasu. Bycie w tej strefie jest rzeczywiście przyjemne i bezpieczne, ale kiedy się nią nasycimy robi się nam nudno i mamy ochotę zacząć coś robić. Wtedy trafiamy do strefy zielonej. Strefy kontaktów społecznych i rozwoju. Bycie w tej strefie też jest przyjemne i jest to przyjemność związana z wysiłkiem i podejmowaniem wyzwań.

Często tym, co ludzie nazywają strefą komfortu, nie jest wbrew pozorom komfort, ale zamrożenie. To stan w którym nie jest nam wcale dobrze i bezpiecznie. Jesteśmy tam dlatego, że wydarzyło się za dużo, że jest nam za trudno, zbyt zagrażająco. Wyjście z zamrożenia czyli z niebieskiej strefy nie odbywa się poprzez wysilanie się, czy staranie się bardziej. To nieporozumienie często prowadzi do ogromnego poczucia winy, wstydu, złości na siebie i przekonania, że coś jest z nami nie tak. W rzeczywistości, możemy wtedy potrzebować wsparcia, zadbania o siebie i wiedzy o tym, jak się sobą zaopiekować. A gotowość na wyzwania przychodzi wtedy, gdy poczujemy się bezpiecznie.

Zapraszamy na webinarium, jeśli interesuje Cię:

  • na czym polega regulacja emocjonalna,
  • jak strefa zielona wspiera nas w rozwoju,
  • dlaczego w złości trudno nam o empatię wobec innych,
  • po co nam strefa czerwona, pełna silnych emocji,
  • jak wrócić z zamrożenia do równowagi,
  • jak przeprowadzić dzieci od chaosu do równowagi.

Webinarium jest otwartą kursu on-line 3R: relacja, regulacja rozwój.

Szczegóły i zapisy na kurs: https://kurswwd.pl/3r-kurs/

Jesteś profesjonalistą? Pracujesz z rodzicami, dziećmi? Zapraszamy na bezpłatne webinarium dla profesjonalistów. Kliknij niżej: