Wysoko
wrażliwe
dzieci

Kolejna edycja w styczniu 2021.

Zapisz się na mailing, aby otrzymać wiedzę o WWD i informację o starcie kursu. 

WWD kurs do sklepu (4)

Wysoka wrażliwość

15-20 procent dzieci, to dzieci obdarzone wysoką wrażliwością, dzieci które dostrzegają, przetwarzają i czują więcej niż inne, co często jest dla nich przyczyną silnego dyskomfortu. Wrażliwe dzieci potrzebują szczególnie dostosowanych do ich potrzeb warunków, aby dobrze funkcjonować. Gdy uda się im takie warunki złożyć, działają lepiej niż te mniej wrażliwe, bo potencjał, który kryje się za ich wrażliwością może się zrealizować.
 
 
Towarzyszenie wrażliwemu dziecku rodzice odczuwają jako duże wyzwanie, a rodzinną codzienność jako wyczerpującą. Rodzice mierzą się z niezrozumieniem otoczenia, często czują się oceniani i obwiniani, gdy ich rzekomej nadopiekuńczości upatruje się przyczyn trudności dziecka. Wielu z nas mierzy się także z własną wrażliwością, która nie zawsze była zaopiekowana. Kontakt z wrażliwym dzieckiem te wrażliwe struny i doświadczenia z dzieciństwa porusza.
 
Podczas warsztatów, spotkań poświęconych wysokiej wrażliwości i na dedykowanych temu zagadnieniu grupach, rodzice piszą o braku wiedzy, o zagubieniu i o poczuciu osamotnienia. Piszą też o uldze, jaką niesie zrozumienie wrażliwości i poczucie wspólnoty z innymi rodzicami wrażliwców.
 
Chcę, aby ten kurs niósł ze sobą jedno i drugie: wiedzę, która pomoże zrozumieć i lepiej wspierać wrażliwe dzieci oraz wspólnotę doświadczeń. Uwalniające jest doświadczenie tego, że choć nasze dziecko jest w swoim środowisku „tym jedynym, które nie chce występować w przedszkolnym przedstawieniu”, to w szerszej perspektywie „tych jedynych” jest dużo, dużo więcej.

Organizacja kursu

Lekcje wideo

Kurs składa się z 6 filmów, które będę Wam wysyłała przez 2 tygodnie.
 

PDF

Do każdego filmu dołączę plik pdf z podsumowaniem.

MP3

Każda lekcja ma także wersję MP3, jeśli wolisz słuchać. 

Grupa FB

Jednym z ważniejszych elementów kursu jest Facebookowa grupa wsparcia dla Uczestników. Będę tam dla Was z Kasią Kalinowską, która będzie animatorką dyskusji i Bartkiem Stańczykiem, który zapewni wsparcie techniczne.

Webinarium Q&A

Podczas kursu będzie także możliwość spotkania na żywo na webinarium Q&A. Odpowiem na nim na Wasze pytania. 

Oblicza wrażliwości

Przez cały okres dostępu do kursu będziesz mieć dostęp do webinarium “Oblicza wrażliwości” promującego kurs. 

Program kursu

Czas trwania kursu: styczeń 2021

2

Lekcja 1

Czym jest i czym nie jest wysoka wrażliwość?
Aspekty, przyczyny i natura wysokiej wrażliwości.
3

Lekcja 2

Oblicza wysokiej wrażliwości.
4

Lekcja 3

Jakiego wsparcia potrzebują wysoko wrażliwe dzieci?
5

Lekcja 4

Wysoko wrażliwi i mniej wrażliwi rodzice – jak postrzegają wrażliwość dziecka i w jaki sposób mogą zadbać o siebie?
6

Lekcja 5

Wysoka wrażliwość w przedszkolu i szkole.
7

Lekcja 6

Wysoka wrażliwość jako zasób – co daje dziecku wysoka wrażliwość i co wysoko wrażliwe dzieci dają światu?
WWD jesień 2019 (1)

Webinarium Q&A

14 grudnia 2019 o 21:00 odbędzie się sesja Waszych pytań i moich odpowiedzi dotyczących wysokiej wrażliwości. Będzie dostępne nagranie.

Nasz team

gosiastanczyk

Gosia Stańczyk (prowadząca kurs)

Psycholog, mama trojga dzieci. Autorka książki „Rodzeństwo”. Wspiera rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udziela konsultacji psychologicznych, prowadzi warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Wspiera rodziców i profesjonalistów na kursach online i webinariach. Pisze blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

DSC06052-1-683x1024 (2)

Kasia Kalinowska (moderatorka i animatorki grupy FB)

Na grupie FB wspierać Was będzie Katarzyna Kalinowska. Będzie Was wspierać i dbać o to by grupa była dla Was miejscem bezpiecznym.

Psycholog, trenerka FamilyLab Polska, dyrektorka Żłobka i Przedszkola Zielona Wieża w Warszawie, właścicielka Przystanku Relacja Katarzyna Kalinowska.

10661790_10152507867253722_1200394902554814559_o

Bartek Stańczyk (wsparcie techniczne)

Storzyłem kurs od strony technicznej, starając się uczynić korzystanie z niego najprostszym, jak to możliwe. Będę dostarczał Wam treści i dbał o „komfort techniczny” Uczestników i Prowadzących. Możecie kierować do mnie pytania i wątpliwości, dotyczące kwestii organizacyjnych i technologicznych, pisząc na adres: bartek@rb-pro.pl . 

FAQ - najczęściej zadawane pytania

2 tygodnie rozwoju
6 lekcji wideo
podsumowania PDF lekcji
wersje audio lekcji (mp3)
webinarium na żywo
Zamknięta grupa wsparcia na FB
Ograniczona liczba miejsc

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/gosias/domains/kurswwd.pl/public_html/wp-content/themes/themify-landing/themify/themify-icon-picker/includes/class-icon-fontawesome.php on line 125
Cena: w styczniu 2021