Wysoka wrażliwość
mailing Gosi Stańczyk dla rodziców i osób, pracujących z dziećmi

Cześć!
Na tej stronie możesz zapisać się na bezpłatny mailing dla rodziców oraz osób pracujących z rodzicami i dziećmi, poświęcony tematyce wysokiej wrażliwości. W wysyłanych wiadomościach będę chciała przekazać podstawową wiedzę na temat wysokiej wrażliwości i opisać, jak wrażliwość może przejawiać się w codziennym życiu.
Możecie spodziewać się krótkich tekstów oraz linków do nagrań i materiałów na temat wysokiej wrażliwości, które stworzyłam w minionych latach. W lipcu prześlę natomiast informację o zapisach na kolejną edycję mojego kursu online „Wysoko wrażliwe dzieci” oraz bezpłatną lekcję zerową tego kursu.

Zapraszam serdecznie
Gosia Stańczyk

WWD kurs do sklepu (5)
diego-rosa-JuWbtIyagaM-unsplash

Wysoka wrażliwość

15-20 procent dzieci, to dzieci obdarzone tzw. wysoką wrażliwością, czyli rodzajem temperamentu, który sprawia, że dostrzegają, przetwarzają i czują więcej niż inne, co często jest dla nich przyczyną silnego dyskomfortu. Wrażliwe dzieci szybciej ulegają przeciążeniu i potrzebują więcej czasu na regenerację. W związku z tym potrzeba im szczególnie dostosowanych do ich potrzeb warunków, aby mogły dobrze funkcjonować. Gdy uda się im takie warunki stworzyć, rozkwitają.

Gosia Stańczyk

Jestem psychologiem, mamą trojga dzieci. Napisałam książkę: „Rodzeństwo. Jak wspierać relacje swoich dzieci” (Wydawnictwo Mamania). Wspieram rodziców i nauczycieli w poszukiwaniu wiedzy, narzędzi i sposobów na satysfakcjonujący, oparty na szacunku kontakt z dziećmi. Udzielam konsultacji psychologicznych w Bliskim Miejscu w Warszawie, prowadzę warsztaty dla rodziców, webinaria i superwizyjne spotkania dla nauczycieli. Piszę blog poświęcony sprawom rodzicielstwa i rozwoju: www.gosiastanczyk.pl

Mailing

Towarzyszenie wrażliwym dzieciom rodzice często opisują jako szczególne wyzwanie. Spotykają się z niezrozumieniem otoczenia, a zapewnienie dzieciom odpowiedniej opieki kosztuje ich wiele wysiłku. Wielokrotnie spotkałam się z tym, jak wiele ulgi i wsparcia niesie rodzicom wrażliwych dzieci zyskanie wiedzy o wrażliwości i wspierających strategii. 

Marzy mi się, by wiedzę o wrażliwości mieli także nauczyciele, logopedzi i terapeuci, którzy mogliby posiłkować się nią w swojej pracy, lepiej rozumieć wrażliwe dzieci i być w stanie skuteczniej je wspierać w rozwoju i w codziennych wyzwaniach.

Kto może skorzystać z newslettera o wysokiej wrażliwości?

Każdy, kto chce zyskać wiedzę o wysokiej wrażliwości. W szczególności:

  • rodzice wysoko wrażliwych dzieci,
  • rodzice, którzy zastanawiają się nad tym, czy wysoka wrażliwość może być charakterystyką, opisującą ich dzieci,
  • osoby pracujące z dziećmi: nauczyciele, logopedzi, terapeuci, lekarze.